Jorgić ni dopustil presenečenja, a še ni zadovoljen z igro
Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić bo na olimpijskih igrah v Parizu igral v drugem krogu, potem ko je bil s 4:2 v nizih boljši od Singapurca Izaaca Queka. S predstavo sicer ni bil zadovoljen, a je ob številnih presenečenjih pozdravil relativno zanesljivo napredovanje v naslednji krog.
Kmalu 26-letni Hrastničan dvoboja proti 83. igralcu sveta Queku ni začel najbolje, a je nato v naslednjih dveh dokazal, da je trenutno po kakovosti boljši. Kljub še naprej mladim letom je unovčil izkušnje in izvlekel predvsem navidez izgubljen četrti niz. Po kasnejšem padcu v igri je v šestem nizu strnil vrste in v šestem zanesljivo opravil s singapurskim tekmecem.
"Iskreno nisem najbolj zadovoljen z igro, ampak na koncu je najbolj pomembna zmaga. Od začetka sem vedel, da so ti prvi krogi na olimpijskih igrah vedno težki," je v mešani coni dejal 18. igralec svetovne lestvice.
V igri želi izboljšati predvsem pristop, ki mora biti agresivnejši: "Ne smem poklanjati preveč napak, tudi osredotočenost je vmes šla v drugo smer, preveč pasivno sem čakal na napake. Ko pa sem jaz agresiven, potem lahko igram z vsakim igralcem, tudi s Kitajci, in mislim, da je pri tem treba napredovati do naslednjega kroga."
S Quekom je doslej igral dvakrat in ga obakrat premagal s 3:1 po zelo težkih obračunih. "Vsekakor sem vesel prebitega leda, je pa še veliko slabih stvari, ki jih je treba popraviti za naslednji obračun. Iskreno upam, da bom iz dneva v dan boljši in stabilen v glavi," je dodal še dva dni 25-letni slovenski športnik.
V naslednjem krogu se bo pomeril z boljšim iz ponedeljkovega obračuna med favoriziranim Britancem Liamom Pitchfordom in predstavnikom Fidžija Vickyjem Wujem. Na lestvici je razlika ogromna, zato je pričakovati, da se bo pomeril s starim znancem iz Tokia. Hrastničan je Britanca na zadnjih OI na poti do kasnejšega četrtfinala ugnal v tretjem krogu.
Z novim tekmecem se Jorgić še ne obremenjuje, pogleduje predvsem po rezultatsko uspešnem dnevu za slovenski namizni tenis. Nekaj ur prej je namreč med 32 najboljših napredoval tudi Deni Kožul po presenetljivi zmagi proti Indijcu Sharathu Kamalu Achanti s 4:2 v nizih.
"Kar se tiče Denija, imam zanj le velike pohvale. Z njim je igral že v kvalifikacijah v Singapurju, a ga je Achanta premagal, nato pa je ugnal še mene, zato sem še bolj vesel zanj. Spet je pokazal, da lahko igra z vsakim. Mislim, da je to zgodovinski uspeh, da sva med 32 najboljšimi dva Slovenca," je svojega reprezentančnega kolega pohvalil Jorgić.
Na olimpijskih igrah želi prvi lopar slovenske namiznoteniške reprezentance obrniti nov list, saj je bila sezona zanj (pre)dolga in zelo zahtevna.
"Sezona je bila težka, naporna ter z veliko tekmami in potovanji. Nisem več tisti mladi mladenič, čeprav sem star 25, kmalu 26 let, ampak vseeno občutim vsa ta potovanja in me res že dodobra utrudijo," je začel član slovenske odprave v Parizu.
"Olimpijske igre so enostavno nekaj posebnega, vsaka štiri leta potekajo in treba se je drugače pripraviti. Pred igrami sem si vzel mesec dni premora od turnirjev. Po nastopu v Ljubljani sem se osredotočil zgolj na olimpijske igre, cikel je bil od začetka podrejen trem tednom zgolj intenzivnega treninga, da pride tista forma prava na raven, ki so jo želim," je o tednih pred odhodom v Pariz razlagal Jorgić.
Ob napornih in dolgih sezonah v klubih ter na največjih turnirjih mu prav pridejo izkušnje, ki se v njem nabirajo od mladih let.
"V Tokiu sem bil jaz igralec, ki ni vedel, kako je nastopati na olimpijskih igrah. Tam sem rasel iz kroga v krog. Na Japonskem bi lahko izpadel tudi v prvem krogu, pa sem se na koncu prebil vse do četrtfinala. Če bi bila današnja tekma pred tremi leti v Tokiu, bi lahko tudi izgubil, ker bi glava šla čisto v drugo smer," je za konec pogovora priznal najboljši slovenski namiznoteniški igralec.