8°C / 11°C
7°C / 14°C
5°C / 16°C

Jorgić uspešen v prvem krogu na Kitajskem

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je napredoval v drugi krog turnirja serije WTT Smash v Pekingu. V prvem krogu je zanesljivo ugnal Nemca Steffena Mengela s 3:0 (9, 6, 6).

Dvoboj v kitajski prestolnici je trajal vsega 21 minut, Jorgić pa z izjemo prvega niza proti staremu znancu iz nemške bundeslige (Mühlhausen) in 45. igralcem svetovne lestvice ni imel prevelikih težav.

"Zelo pomembna zmaga, kajti v zadnji ligaški tekmi me je Mengele premagal, zato sem bil kar malce v strahu. Vedel sem, da bom moral pokazati dobro igro, vendar sem se dobro počutil. Po osvojenem uvodnem nizu sem se razigral, nanj sem se dobro pripravil," je v izjavi za Namiznoteniško zvezo Slovenije dejal 26-letni Hrastničan.

Trenutno 15. igralca sveta v sredo čaka eden od številnih Kitajcev na domačem turnirju. Pomeril se bo s Xu Yingbinom (106. na lestvici ITTF), ki je v prvem krogu premagal Japonca Yuto Tanako s 3:1 v nizih.

"Iskreno upam, da bom svojo formo še nadgradil, kajti proti Kitajcu Xuju, s katerim do zdaj še nisem igral, me čaka vse prej kot lahko delo. Vsekakor je prvi cilj, da se prebijem vsaj v osmino finala," je po zmagi v uvodnem krogu med posamezniki dejal Jorgić.

Kasneje je s Hrvatom Tomislavom Pucarjem igral tudi med dvojicami. Njuna nasprotnika sta bila mlada Poljaka Milosz Redzimski in Maciej Kubik, ki sta zmagala s 3:0 (8, 8, 12).

Na turnirju z nagradnim skladom nekaj manj kot 1,8 milijona evrov je nastopil tudi Deni Kožul, ki je po dveh zmagah obstal v zadnjem krogu kvalifikacij.

Tekmovanje v Pekingu bo trajalo do konca tedna, na njem pa nastopa 18 od najboljših 20 igralcev svetovne lestvice.