12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Justin Thomas zmagovalec prvenstva PGA

Američan Justin Thomas je zmagovalec prvenstva PGA v golfu na igrišču Southern Hills v Tulsi. Pred turnirjem deveti igralec z golfske lestvice je prvenstvo PGA osvojil še drugič v karieri; pet let po prvem uspehu.

Devetindvajsetletni golfist iz Louisvilla je zmagal, potem ko je v play-offu na dodatnih treh luknjah premagal rojaka Willa Zalatorisa. Odigral je dva pod parom, Zalatoris pa en udarec pod parom igrišča.

Zalatoris in Thomas sta imela z birdiejema na 13. luknji oba pet pod parom. Na 18. luknji je Zalatoris zgrešil birdieja z 12 metrov, Thomas pa je z osmih metrov z dvema udarcema zadel, izenačil in zmagal.

Thomas, ki je dan začel s sedmimi udarci zaostanka, je izenačil največjo vrnitev v zadnjem krogu v zgodovini prvenstva PGA rojaka Johna Mahaffeyja v Oakmontu leta 1978.

Naslov je osvojil po katastrofi Čilenca Mita Pereire, ki je ves dan vodil, nato pa odpovedal na zadnji luknji, ko je z dvema napakama zapravil pokal Wanamaker.

Pereira, vodilni pred zadnjim dnevom, se je moral na koncu zadovoljiti s tretjim mestom, ki si ga je razdelil z Američanom Cameronom Youngom.

Na prvenstvu PGA je drugič po prometni nesreči pred 15 meseci, v kateri je skoraj ostal brez spodnje okončine, nastopil veliki zvezdnik Tiger Woods. V Augusti se je prebil skozi rez, a nato štiridnevno tekmovanje končal v hudih bolečinah in ob vidnem šepanju.

Tokrat je s tekmovanja odstopil pred zadnjim dnevom, saj je spet igral v hudih bolečinah. Šestinštiridesetletni Američan je prvič v karieri odstopil na turnirju serije major.

"Še vedno nisem pravi. To je dejstvo. Še naprej bom treniral, potem pa bomo videli, kako bo šlo," je po nastopu v Oklahomi dejal Woods, ki je igrišče zmogel z zanj skromnimi 79 udarci.

Kasneje se je odločil za odstop, čeprav natančno ni opredelil vzroka. Jasno pa je, da ni mogel računati na vidno uvrstitev, saj je v treh dneh zbral 21 udarcev več od vodilnega.