Oblačno Humidity: 83%

Kamničankam in Krajnčanom ekipni kegljaški državni naslov

Letošnja ekipna kegljaška državna prvaka sta kranjski Triglav pri moških in kamniški Calcit v ženski konkurenci. Kranjčani so svoj 13. naslov prvakov osvojili že dva kroga pred koncem, Kamničanke pa so ubranile naslov prvakinj kljub dvema porazoma v Radljah in Pivki.

Kranjski Triglav je prav tako dvakrat v sezoni izgubil, in sicer v Mariboru z lanskimi prvaki (2:6) in v Tržiču (3:5), enkrat pa so igrali neodločeno v Radljah.

Drugi je bil mariborski Konstruktor, ki si je prav tako zagotovil nastop v evropskem tekmovanju. Tretji slovenski predstavnik v evropskem tekmovanju bo znan po koncu slovenskega pokala.

Za Kamničankami so si drugo mesto in nastop v evropskem pokalu zagotovile kegljačice Ljubelja, tretji evropski potnik bo zmagovalec pokala.

Iz 1A lige so izpadli kegljači ljubljanske Litije in Taborske jame (Ljubljana) ter kegljačice Taborske jame in Miklavža. Nadomestili jih bodo prvaki 1B lige Kočevje in Konjice pri moških ter Brest (Cerknica) in Radenska (Murska Sobota).