Oblačno Humidity: 84%

Kožul z zmago začel turnir v Singapurju

Slovenski namiznoteniški državni prvak Deni Kožul je v prvem krogu kvalifikacij turnirja WTT v Singapurju začel z zmago proti Brazilcu Guilhermeju Teodoru s 3:1 (-8, 6, 5, 5). V drugem krogu se bo v soboto pomeril z Liao Cheng-Tingom iz Tajvana. Slednji je s 3:1 ugnal drugega nosilca kvalifikacij Andreja Gačino.

Na turnirju v Singapurju z nagradnim skladom 1,5 milijona dolarjev je zbrana vsa svetovna namiznoteniška smetana, ki bo glavni turnir začela v nedeljo.

Med njo je tudi najboljši slovenski igralec, Darko Jorgić, medtem ko mora Kožul (145. na svetovni lestvici ITTF) skozi zahtevno sito kvalifikacij.

V prvem krogu je 26-letni Logatčan svoje delo proti štiri leta mlajšemu tekmecu, ki je na 134. mestu svetovne lestvice, opravil odlično.

Začetek za Kožula sicer ni bil najboljši, saj je Brazilec povedel s 7:2 in uvodni niz dobil, čeprav se mu je nato slovenski reprezentant približal le na točko zaostanka (8:9), zato pa v preostalih treh nizih dvomov o zmagovalcu ni bilo.

V drugem je bil izid zadnjič izenačen pri četrti točki, nato pa je Kožul nasprotniku prepustil le še dve točki, še bolj prepričljivo pa je dobil tretji in četrti niz. V obeh nizih je še bilo 5:5, s šestimi zaporednimi točkami pa je Kožul zanesljivo prišel do uvrstitve v drugi krog kvalifikacij.