9°C / 11°C
8°C / 12°C
10°C / 15°C

Kožula ne bo na glavnem turnirju v Pekingu

Slovenskemu namiznoteniškemu igralcu Deniju Kožulu se ni uspelo uvrstiti v glavni žreb turnirja China Smash v Pekingu.

Potem ko je dobil uvodna dvoboja kvalifikacij, se je temu povsem približal, a izgubil odločilen dvoboj proti Kitajcu Chen Yuanyuju. Mladi Kitajec je bil boljši po ogorčenem boju, dobil ga je s 3:2 (-9, 9, -9, 7, -9).

To je že tretji letošnji turnir najvišje ravni, na katerem Logatčan ni premagal zadnje kvalifikacijske ovire pred glavnim delom turnirja.

Tokrat je favoriziranega tekmeca dvakrat ulovil, izenačil na 2:2, za tretji lov pa ni ime več možnosti, peti niz je Kitajec dobil z 11:9. Z istim izidom je zmagal tudi prvi in tretji niz.

Chen Yuanyu sodi med mlajšo garnituro kitajskih igralcev, star je namreč šele 19 let in še ni dobil veliko možnosti za nastope na mednarodnih turnirjih, zato njegova uvrstitev na kakovostni lestvici, 132. mesto, ni realna.

Drugi slovenski predstavnik v Pekingu, 15. igralec sveta Darko Jorgić, je bil na glavni turnir uvrščen neposredno, v prvem krogu pa bo njegov tekmec Nemec Steffen Mengel. V primeru zmage pa tudi njega čaka mlajši Kitajec, 106. igralec sveta Xu Yingbin.