Oblačno Humidity: 92%

Na prvenstvu AIG zmaga Južnoafričanki Ashleigh Buhai

Južnoafriška golfistka Ashleigh Buhai je zmagovalka zadnjega velikega turnirja sezone v golfu, prvenstva Velike Britanije oziroma AIG Opna. Danes je po dodatnih igrah za zmago, prvo južnoafriško na tem tekmovanju po letu 1929, ugnala Korejko Chun In-gee. Slovenska igralka Pia Babnik je tekmovanje končala po drugem dnevu.

Buhai in Chun In-gee sta redni del zadnjega dne tekmovanja končali z enakim izidom, desetimi udarci pod parom, nato pa nadaljevali tekmovanje do končne odločitve, kjer je bila po štirih serijah boljša Buhaijeva. Tretje mesto je z udarcem zaostanka zasedla Japonka Hinako Shibuno.

Slovenska golfistka Pia Babnik si je delila 103. mesto in se ni uvrstila pod rez, ki bi ji omogočil igranje v zadnjih dveh dneh.

Babnikova je letos prvič igrala na vseh petih "majorjih". Na prvem aprila, Ana Inspiration, je zablestela s tretjim mestom, na prvenstvu PGA ni prebila v rez, na prvenstvu ZDA ter prvenstvu Evian pa je zabeležila 44. oziroma 54. mesto.

Južnafričanka je postala še peta različna zmagovalka "majorejev" v tej sezoni; Chevron Championship je osvojila Američanka Jennifer Kupcho, US Open Novozelandka Minjee Lee, prvenstvo PGA Chun In-gee, prvenstvo Evian pa Kanadčanka Brooke Henderson.