Oblačno Humidity: 83%

Olimpijski prvak Xander Schauffele po prvenstvu PGA osvojil še The Open

Ameriški golfist Xander Schauffele je zmagovalec odprtega prvenstva Velike Britanije.

To je njegov drugi naslov na največjih turnirjih po zmagi maja letos na prvenstvu PGA, hkrati pa odličen obet pred olimpijskim turnirjem v Parizu, kjer bo branil zlato medaljo iz Tokia.

Tridesetletni igralec iz San Diega je najboljšo partiji prikazal zadnji dan tekmovanja. S šestimi udarci pod parom igrišča Royal Troon na Škotskem oziroma s šestimi birdieji je za dva udarca prehitel najbližja zasledovalca rojaka Billyja Horschela, ki je bil v vodstvu po treh dneh, in Angleža Justina Rosa.

S šestimi udarci pod parom oziroma tremi več od zmagovalca je na četrtem mestu zaključil Južnoafričan Thriston Lawrence, peti je bil Američan Russell Henley (-5), šesti pa Irec Shane Lowry (-4), ki je vodil po prvih dveh rundah.

"Izjemna čast je biti zmagovalec tega turnirja. Veliko sem sanjal o zmagi na The Opnu, zato tega dne zagotovo ne bom nikoli pozabil," je povedal Schauffele, ki je po mami iz Tajvana, njegov oče pa je bil v rojen v Stuttgartu.

Schauffele je za zmago na 152. British Opnu prejel pokal Claret Jug in 2,85 milijona evrov.

Vse štiri majorje 2024 so dobili ameriški golfisti. Aprilski masters je osvojil Scottie Scheffler, na US Opnu pa je bil najboljši Bryson DeChambeau. Zadnji neameriški igralec z naslovom na največjih turnirjih je Španec Jon Rahm lani v Augusti.