11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Rebeca Andrade svetovna prvakinja v mnogoboju

Brazilska zvezdnica Rebeca Andrade je v četrtek zvečer v mnogoboju osvojila zlato kolajno na svetovnem prvenstvu v gimnastiki v Liverpoolu.

S tem je spisala zgodovino in postala prva Brazilka z naslovom svetovne prvakinje v mnogoboju.

Triindvajsetletnica iz Ria de Janeira, lani je v Tokiu v mnogoboju osvojila srebrno olimpijsko kolajno, na preskoku pa zlato, je zanesljivo zmago tlakovala prav z odličnim nastopom na preskoku (15,166), kjer je imela najboljšo oceno.

Na dvovišinski bradlji je bila peta najboljša (13,800), nato pa je dodala še tretjo oceno na gredi (13,533) ter drugo za sestavo na parterju (14,400).

Skupaj je to zadoščalo za 56,899 točke, s čimer je za točko in pol ugnala dobitnico srebrne kolajne, Američanko Shilese Jones. Ta je pred dvema dnevoma z izbrano vrsto ZDA slavila ekipno zlato. Bron je pripadel Britanki Jessici Gadirovi (55,199).

V finalu je nastopilo 24 najboljših iz nedeljskih kvalifikacij. V njih sta obstali tudi obe slovenski predstavnici, Lucija Hribar je bila 36., Zala Trtnik pa 56. V nedeljo je nastopila tudi Teja Belak v kvalifikacijah na preskoku ter zasedla 15. mesto.

Danes bo v Liverpoolu na sporedu moški mnogoboj brez slovenskih predstavnikov. Teh ne bo niti konec tedna, ko bodo za zaključek 51. SP v gimnastiki na vrsti še finalni boji po orodjih. Edini slovenski predstavnik Nikolaj Božič je bil v ponedeljkovih kvalifikacijah 114. na parterju.