Oblačno Humidity: 94%
12°C

Slovenke praznih rok na balvanih v Seulu

Slovenske športne plezalke se v sobotnih kvalifikacijah druge balvanske tekme sezone svetovnega pokala v Seulu niso uvrstile med 20 tekmovalk, ki se bodo jutri borile za najvišja mesta. Najboljša je bila Sara Čopar na 33. mestu, Katja Debevec je bila 35., Mia Krampl pa 41.

Kot najboljša iz kvalifikacij se je v nedeljski polfinale uvrstila Nemka Lucia Dörffel, ki je osvojila štiri vrhove. Druga je bila s petimi vrhovi, a več poskusi, Kerem Ayala iz Izraela, tretja pa Srbkinja Staša Gejo (štirje osvojeni vrhovi).

Čopar in Debevec sta osvojili po dva vrhova, enega manj pa Krampl. Ta je konec prejšnjega tedna v Hachiojiju na uvodni tekme sezone v tej disciplini osvojila končno šesto mesto. Tokrat pa dobitnica srebrne kolajne v kombinaciji na lanskem evropskem prvenstvu v Münchnu ni bila blizu najboljših.

Na uvodnih tekmah sezone v Aziji sicer ne nastopa najboljša plezalka zadnjih let, Slovenka Janja Garnbret. Olimpijska prvakinja iz Tokia se bo zaradi zloma palca na levi nogi karavani pridružila predvidoma junija v Pragi.

Danes bi morale biti na sporedu tudi moške kvalifikacije v balvanih, a so bile zaradi dežja v prestolnici Južne Koreje prekinjene. Mednarodna zveza IFSC je na Twitterju sporočila, da se bodo plezalci na balvane znova podali v nedeljo.

Kasneje so organizatorji sporočili, da finalnih bojev najboljše šesterice v nedeljo ne bo. Namesto tega bosta po moških kvalifikacijah (3.00) v popoldanskem sporedu (11.00) na vrsti tako moški kot ženski polfinale, ki bosta dala končne odločitve druge postaje svetovnega pokala.

V moški konkurenci se bodo od Slovencev predstavili Zan Lovenjak Sudar, Jernej Kruder, Luka Potočar in Anže Peharc.