Nekaj oblačnosti Humidity: 88%

Štangarjeva v Italiji do srebra

Slovenska judoistka Maruša Štangar je danes na evropskem pokalu v italijanskem Riccioneju osvojila srebrno kolajno v kategoriji do 48 kilogramov. V finalu je morala priznati premoč Španki Mireiri Comas Lapuerta, ki je zmagala po metu in končnem prijemu v parterju.

V polfinalu je Štangarjeva premagala 31-letno Nemko Katharino Menz, bronasto na EP 2020 v Pragi, pred tem pa Francozinjo Marine Gilly in nosilko srebrnih kolajn z zadnjih dveh azijskih prvenstev, Kazahstanko Abibo Abužakinovo.

Štangarjeva je kolajno na evropskem pokalu osvojila že prejšnji teden v avstrijskem Oberwarthu, kjer je bila bronasta. Tam je srebro pripadlo Metki Lobnik v kategoriji do 78 kg, ki jo kot večino v slovenskem taboru nastop v Riccioneju čaka v nedeljo.