15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Strelec Vatovec peti v trapu na SI

Slovenski strelec Denis Vatovec je na sredozemskih igrah v alžirskem Oranu osvojil peto mesto v trapu. V zaključnem boju osmerice za medalje je izpadel na tretjem mestu v drugem polfinalnem delu štirih strelcev in se ni uvrstil v zaključni boj četverice za odličja.

Boštjan Maček, drugi slovenski predstavnik, je s 116 zadetimi tarčami končal kvalifikacije na 12. mestu.

Vatovec se je kar dobro spoprijateljil s streliščem v drugem največjem alžirskem mestu in je bil ves čas med najboljšimi. Po dnevu kvalifikacij v soboto je bil četrti z 72 zadetimi glinastimi golobi. S 120 golobi je delil peto mesto po današnjem drugem delu kvalifikacij.

V popoldanskem izločilnem finalnem delu se je meril z dvema turškima tekmecema in predstavnikom San Marina. Po strelih je eden izmed turških tekmecev izpadel, Vatovec pa je opravil vseh 25 strelov, vendar zaostal za tekmecema, Gian Marco Berti iz San Marina je zadel 20 golobov, Turek Oguzan Tuzun 19, enega manj pa Vatovec.

V začetku zadnjih dveh serij se je pojavil pes na strelišču. Nadaljevali so po premoru, ko se je dovolj umaknil, kar je zmedlo tekmovalce, ki so zgrešili v seriji, Vatovec 23. in predzadnji strel. To je bilo preveč za boj za odličja, kjer je zlato pripadlo Oguzanu.

Začeli so se boji v taekwondoju. Lin Kovačič je v prvem dvoboju v kategoriji do 68 kg s 17:15 premagal Maročana Abdelbasseta Vasfija. V četrtfinalu ga je za delitev petega mesta nato z 20:11 ugnal Grk Konstantinos Chamalidis.

Patrik Divkovč je v kategoriji nad 80 kg izgubil že prvi obračun, z 10:2 ga je porazil Italijan Roberto Botta.

V sabljanju je Peter Kranjc zmagal dvakrat in prav tolikokrat izgubil v predtekmovalni skupini B, nato ga je v šestnajstini finala s 15:7 ugnal Egipčan Ziad Elsisi. Tei Zaviršek Žorž je izgubil vseh šest dvobojev.

Atletski spored se bo nocoj končal, v finalu na 110 m ovire bo nastopil Filip Jakob Demšar, na startu bosta tudi slovenski štafeti 4 X 400 m, tekli bodo Rok Ferlan, Gregor Grahovac, Jure Grkman in Lovro Mesec Košir ter Anita Horvat, Maja Pogorevc, Jerneja Smonkar in Agata Zupin.

Plavalci se bodo znova borili za visoka mesta, v večernih finalih bodo nastopili Janja Šegel na 400 m prosto, Neža Klančar na 100 m prosto, Sašo Boškan na 400 m prosto ter ženska štafeta 4 X 200 m prosto.

Jadralci pa po dnevu prisilnega počitka upajo, da bo tokrat dovolj vetra za zaključne regate.

Košarkarji 3X3 so pozno sinoči premagali Ciper in osvojili 11. mesto, Slovenke pa bodo po sobotnem četrtfinalnem porazu s Francozinjami zvečer igrale s Portugalsko za razvrstitev.