Oblačno Humidity: 95%
12°C

Tina Mrak in Božič 31. po uvodnih regatah EP v razredu 470

Slovenska jadralca Tina Mrak in Jakob Božič sta na 31. mestu po uvodnih regatah evropskega prvenstva v razredu 470, ki se je začelo v italijanskem San Remu. V prvem plovu sta bila 12., v drugem pa 19. in imata 31 točk.

Med 65 posadkami iz 26 držav vodita Nemca Theresa Löffler in Christopher Hoerr, ki sta zmagala v obeh regatah in imata dve točki. Druga sta Španca Jordi Xammar Hernandez in Nora Brugman Cabot (7 točk), evropska podprvaka.

Na tretjem mestu je z devetimi točkami francoska posadka, v kateri sta dvakrat bronasta na prejšnjih dveh olimpijskih igrah med ženskimi posadkami Camille Lecointre in nekdanji svetovni prvak Jeremie Mion.

Svetovna prvaka, Nemca Luise Wanser in Philipp Autenrieth, sta na 13. mestu (18 točk). Branilca naslova, Šveda Anton Dahlberg in Lovisa Karlsson, sta 18. (23).

Prvenstvo, na katerem nastopa tudi precej mešanih posadk izven Evrope, je pomembna postaja pred olimpijskimi igrami, ki bodo čez dobro leto dni v Parizu. Tam bodo namesto razreda 470 v moški in ženski konkurenci prvič tekmovale le mešane posadke.

Septembra lani je bilo EP v turškem Cesmeju, Tina Mrak in Jakob Božič sta se na prvem velikem skupnem tekmovanju uvrstila v regato za medalje in prvenstvo končala na 10. mestu.

Odprto EP v Italiji se bo končalo 20. maja.