15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Triglav v vaterpolskem finalu dosegel drugo zmago

Vaterpolisti kranjskega Triglava so v finalu državnega prvenstva povedli z 2:0 v zmagah, potem ko so danes na drugi tekmi v gosteh z 11:7 (2:4, 3:1, 2:1, 4:1) premagali kamniški Calcit Waterpolo. Končno tretje mesto pa je prav tako z drugo zmago v malem finalu osvojila Ljubljana Slovan, ki je ekipo Grafist Koper ugnala s 15:8.

Vaterpolisti iz Kranja so v drugi finalni tekmi slovenskega državnega prvenstva v Kamniku premagali domače moštvo, tudi v prvi tekmi finalne serije pa so bili boljši Kranjčani (17:4), ki tako vodijo z 2:0 v zmagah in jih do naslova državnih prvakov loči le še zmaga. Tretja tekma bo na sporedu v soboto, 18. junija ob 19. uri v Kranju.

Danes so Kamničani tekmo začeli bolje in dobili prvo četrtino, v drugi četrtini pa so Kranjčani s tremi zaporednimi goli prvič na tekmi povedli (5:4), vendar je Martin Stele dve minuti pred koncem izid izenačil. Napeto je bilo tudi v tretji četrtini, ki je z minimalno razliko pripadla gostom, v zadnji pa je do izraza prišla boljša telesna pripravljenost Kranjčanov, ki so šest minut pred koncem tekme z golom Andraža Pušavca Kamničanom pobegnili za tri gole (9:6).

Najbolj učinkovit igralec tekme je bil Kranjčan Jan Justin s štirimi goli, za Triglav pa so zadeli še Jaša Kadivec in Andraž Pušavec po dvakrat, po en gol pa so dosegli Benjamin Popović, Dejan Gostić in Nikola Rajlić. Za Kamničane sta se po dvakrat med strelce vpisala Martin Stele in Aleksander Cerar, po enkrat pa Ivan Gledec, Goran Blažević in Rok Bergant.

Končno tretje mesto v DP je osvojila Ljubljana Slovan, ki je doma še drugič premagala Grafist Koper. Po sobotni zmagi z 11:10 v Kopru so na kopališču Kodeljevo Ljubljančani zmagali s 15:8 (3:1, 4:2, 5:2, 3:3). Najboljši strelci v domači ekipi so bili Vukašin Stefanović in Matija Bernard Čanč s štirimi goli, tri je dosegel Enej Potočnik.