Oblačno Humidity: 90%

Vaterpolisti Triglava v DP povedli proti Ljubljani

V prvi finalni tekmi končnice slovenskega državnega prvenstva so vaterpolisti AVK Triglava doma premagali Ljubljano Slovan z 12:8 (3:1, 4:2, 2:3, 3:2). Druga tekma bo na sporedu v sredo ob 19. uri na kopališču Kodeljevo v Ljubljani.

Že prva četrtina je napovedovala, da bi bil to lahko večer kranjskih vaterpolistov, ki so z goli Benjamina Popovića, Jana Justina in Nikole Rajlića v šesti minuti vodili s 3:0. Gol za priključek gostov je dosegel Igor Cuomo. Z golom Jaše Laha so domačini vstopili v drugo četrtino, Ljubljančani pa so odgovorili z drugim golom Cuoma in Luke Gligorijevića.

Ko je že kazalo, da bi bila tekma vendarle lahko bolj izenačena, so Kranjčani v treh zaporednih napadih trikrat premagali gostujočega vratarja Roka Lazića, dvakrat je bil uspešen Lah, enkrat pa Popović.

Kranjčani so imeli še največ težav imeli v tretji četrtini, vseeno pa se jim gostje na manj kot tri gole niso nikoli približali. Zadnji gol na tekmi je dosegel Enej Potočnik.

V domači ekipi se je s štirimi goli izkazal Jaša Lah, v gostujoči s tremi Luka Gligorijević.

V prvi tekmi za bron, kjer se merita Branik in Kamnik, pa so slavili Mariborčani, ki so tekmo dobili z 12:7. Druga tekma bo v sredo v Kamniku.