15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Vedenejeva zadnji dan EP štirikrat v boj za kolajne

Jekaterina Vedenejeva, ki v ritmični gimnastiki na evropskem prvenstvu zastopa slovenske barve, je sobotni finale mnogoboja končala na visokem šestem mestu. To je bil zanjo uspeh kariere, za Slovenijo pa zgodovinski dosežek. Za konec prvenstva stare celine jo danes čakajo še štirje finali, v vseh pa ima možnost za kolajno.

Izkušena Vedenejeva, ki bo ta mesec dopolnila 28 let, zadnja leta za Slovenijo dosega mejnike tega športa. Lani je prvenstvo stare celine končala na 12. mestu, leta 2020 na 13., letos pa je v odsotnosti ruskih in beloruskih tekmovalk prišla do najboljšega slovenskega dosežka doslej.

Poleg tega jo danes čakajo še finalni nastopi z obročem, žogo, s kiji in trakom. To sezono je na vseh tekmah svetovnega pokala prišla do kolajne, tako da imajo v slovenskem taboru visoka pričakovanja pred današnjim zaključkom prvenstva.