16°C / 21°C
8°C / 16°C
5°C / 15°C

Anglija po izvajanju enajstmetrovk v četrtfinale SP

Angleška reprezentanca je peta četrtfinalistka svetovnega prvenstva za nogometašice v Avstraliji in na Novi Zelandiji. V Brisbanu je po remiju brez golov s 4:2 slavila po izvajanju enajstmetrovk proti Nigeriji. Za preboj v polfinale se bodo Angležinje pomerile z boljšo iz torkovega obračuna med Kolumbijo in Jamajko.

Nigerijke so dvoboj začele bolje in si pripravile lepše priložnosti. Strel Ashleigh Plumptree je stresel okvir vrat, favorizirane Angležinje pa so nato le prevzele pobudo, a niso zares ogrozile nigerijskih vrat.

V prvem polčasu so se Angležinje po prekršku tekmic že pripravljale na najstrožjo kazen, a je glavna sodnica po ogledu posnetka to odločitev razveljavila.

Tako Nigerija kot Anglija sta imeli v drugem polčasu nekaj polpriložnosti, ob koncu rednega dela pa si je neumnost privoščila Lauren James, ki je v 85. minuti pohodila tekmico in prejela rdeči karton.

V podaljšku so bile Nigerijke z igralko več nevarnejše, a so bile v zaključkih bodisi nespretne bodisi je poskuse od daleč ustavila Mary Earps. Ta sicer pri izvajanju najstrožjih kazni ni obranila strela tekmicam, a so te dve žogi poslale mimo gola.

Angležinje so bile natančne štirikrat in se izognile usodi Američank, ki so v nedeljo prav po streljanju enajstmetrovk izgubile proti Švedski.

Ob 12.30 se je začel še obračun domačink Avstralk proti Dankam. V torek bosta še zadnja dvoboja osmine finala. V Melbournu se bosta pomerili Kolumbija in Jamajka, v Adelaide pa Francija in Maroko.

Znana sta že dva četrtfinalna para. V petek se bosta udarili Španija in Nizozemska ter Japonska in Švedska.

Polfinalna dvoboja bosta 15. in 16. avgusta, finale pa 20. avgusta v Sydneyju.