7°C / 12°C
6°C / 19°C
7°C / 22°C

Barcelona in PSG korak bližje uvrstitvi v polfinale lige prvakinj

Odigrana sta bila tudi ostala dva četrtfinalna obračuna elitne lige prvakinj. Ekipa Hacken je na Bravida Areni gostila Paris Saint-Germain, aktualna prvakinja Barcelona pa je gostovala v Bergenu, kjer jo je pričakal norveški Brann.

Hacken – Paris Saint-Germain 1:2 (Igralka tekme: Rosa Kafaji)
V Gothenburgu sta se na Bravida Areni pomerila domači Hacken in francoski PSG.

V 19. minuti tekme so Parižanke imele odlično priložnost za zadetek, ko je Sakina Karchaoui z volejem udarila proti vratom Hackena, a se je z odlično obrambo izkazala Jennifer Falk. Je pa vratarka bila nemočna nekaj minut kasneje, ko je prvotno ubranila strel Chawinge z glavo, nato pa ni mogla ubraniti strel Eve Gaetino, ki je zadela na svoji prvi tekmi elitne lige prvakinj. Švedinje so uspele odgovoriti še pred koncem prvega polčasa. 20-letni Rosi Kafaji je močan strel z enajstmetrovke ubranila vratarka Katarzyna Kiedrzynek, a je nato odbito žogo z glavo poslala v mrežo. Parižanke so v drugem polčasu imele več od igre, in so dominirale z napadalno igro. Rezervistka Amalie Vangsgaard je v 74. minuti tekme z predložkom našla Chawongo, ta pa je z natančnim strelom iz bližine zadela že svoj 20 gol v tej sezoni. Nogometašice Hackena so šest minut pred koncem tekme bile blizu izenačenja, a je Kafajiin strel dobro ubranila vratarka Kiedrzynekova.

Povratna tekma bo odigrana naslednji četrtek ob 21.00 na Parc des Princes v Parizu.

Brann – Barcelona 1:2 (Igralka tekme : Caroline Graham Hansen)
V Bergenu sta se pomerila domači Brann in Barcelona, ki je aktualna prvakinja tega tekmovanja in se je že devetič zapored uvrstila med najboljših osem ekip v ligi prvakinj. Katalonke so srečanje začele odlično, saj so povedle že v 9. minuti tekme. Norveška reprezentantka Caroline Graham Hansen je izvajala kot s kratko podajo do soigralke, nato je po nekaj lepih kratkih podaj prišla do žoge v kazenskem prostoru Branna, in zadela gol za vodstvo z 0:1, kar je bil že njen 25-ti gol sezone v vseh tekmovanjih. V nadaljevanju je povišanje vodstva z odličnimi obrambami preprečila vratarka Branna Aurora Mikalsen. Nogometašice Branna so kljub premoči Barcelone v 39. minuti prišle do izenačenja. 21-letna Kielland je poslala predložek proti drugi vratnici gola Barcelone, tam pa se je dobro znašla domača kapetanka Cecilie Kvamme, ki je iz ozkega kota premagala vratarko Cato Coll. V drugem polčasu si je razigrana Barcelona priigrala še nekaj lepih priložnosti. V 72. minuti je svojo napadalno igro nadgradila tudi z zadetkom, ki ga je dosegla Salma Paraullelo po dobri podaji Aitane Bonmati. Aitana je v sodnikovem dodatku imela tudi priložnost za povišanje vodstva, a je njen poskus ubranila vratarka Branna Aurora Mikalsen in svoji ekipi povečala možnosti za napredovanje v polfinale.

Povratna tekma bo odigrana naslednji četrtek ob 18.45 na stadionu Johana Cruyffa v Barceloni.