9°C / 10°C
7°C / 16°C
11°C / 16°C

Francozinje nadigrale Italijanke

Ženska nogometna reprezentanca Francije je na evropskem prvenstvu v Angliji v Rotherhamu v uvodnem krogu v skupini D premagala Italijo s 5:1 (5:0).

Francozinje so izbrano vrsto z Apeninskega polotoka popolnoma nadigrale v prvem polčasu, ko je kar tri gole zabila Grace Geyoro (9., 40., 45.). Za Francijo sta zadeli še Marie-Antoinette Katoto (12.) in Delphine Cascarino (38.). Častni gol za Italijo je v 76. minuti dosegla Martina Piemonte.

Na prvi tekmi skupine D sta se v Manchestru na najmanjšem stadionu prvenstva (Academy) pred 3859 gledalci Islandija in Belgija razšli z 1:1. Islandija, ki je v 33. minuti zapravila najstrožjo kazen, je povedla v 50. minuti z golom Berglind Thorvaldsdottir, Belgijke pa so izenačile v 65. z bele pike strelka je bila Justine Vanhaevermaet.

V ponedeljek se bo začel 2. krog v skupini A, ob 18.00 se bosta merili Avstrija in Severna Irska, ob 21.00 pa bo derbi skupine med Anglijo in Norveško.