10°C / 19°C
12°C / 17°C
13°C / 19°C

Kadetinje izgubile na uvodni tekmi proti Severni Makedoniji

Slovenske kadetinje so v Ajdovščini proti Makedoniji odigrale prvo srečanje turnirja narodov. Na turnirju poleg Slovenije tekmujejo še Italijanke, Albanke in nogometašice Severne Makedonije.

Makedonke so boljše začele srečanje, saj so povedle v 18. minuti z golom Grozdanove. 10 minut kasneje je za izenačenje zadela Šrot, tako da sta ekipi na odmor odšle z rezultatom 1:1. Makedonke so znova povedle v 50. minuti, ko je zadela Galabovska. Šrot je 15 minut pred koncem zadela za ponovno izenačenje, a je Severni Makedoniji zmago v 85. minuti z novim golom prinesla Emini.

„Ne najboljša tekma z naše strani. Ker so igralke pokazale veliko dobrega, je še toliko več grenkega priokusa, da so nepotrebne napake v osnovnih dogovorih tekmo peljale v neželeno smer. Na tem nivoju se napake hitro kaznujejo in to moramo na naslednji tekmi odpraviti in hkrati ponoviti tisto, kar smo danes delali dobro,“ je po tekmi povedala selektorica Anja Milenkovič.

Slovenske kadetinje bodo oktobra igrale kvalifikacije za evropsko prvenstvo, ki se bo odvijalo naslednje leto na Ferskih otokih. Za uvrstitev so bodo borile v Ligi A, natančneje v skupini A1, kjer se bodo pomerile z Portugalsko, Švico in Walesom. Kvalifikacije bodo odigrane od 21.10 do 30.10 na Portugalskem.

Turnir narodov:

Ajdovščina, 11.9.
Slovenija – Severna Makedonija 2:3 (1:1)
0:1 Grozdanova (18.), 1:1 Šrot (28.), 1:2 Galabovska (50.), 2:2 Šrot (75.), 2:3 Emini (85.)

Slovenija: Stošič, Kavaš, Lesjak, Pšeničnik, Šrot, Strgar, Osolnik, Škrobar, Jakopič, Rupar, Lukežič.