5°C / 15°C
6°C / 17°C
7°C / 19°C

Olimpija v Ajdovščini ni imela lahkega dela

Nogometašice Olimpije, zaenkrat vodilna ekipa SŽNL, so v prvih petih krogih popravljale gol razliko, v šestem krogu pa so vendarle naletele na bolj enakovrednega tekmeca.

Na gostovanju v Ajdovščini so imele nekaj težav, na koncu pa so Primorje Toslo Nutricosmetics premagale s 3:1.

Potem ko so polčas dobile z 2:1, so zmago potrdile v 76. minuti, ko je gol dosegla Ana Milović, sicer najboljša strelka lige. Pred tem je za Ljubljančanke dvakrat v polno zadela Manja Rogan, prvi gol je dosegla iz enajstmetrovke.

Bolj prepričljive so bile prve favoritinje prvenstva, igralke Mure None. Ljubljano so premagale kar z 9:1, Sara Makovec je dosegla štiri gole.

Tretjeuvrščene Medex Radommlje so s 6:0 ugnale Aluminij, štirikrat je bila natančna Ula Omerzu, isto število golov k zmagi Cerkelj proti MB Taboru s 7:2 je prispevala Marcela Kos. Krim je z 1:0 ugnal Gažon Le-Log, edini gol je že v prvi minuti dosegla Lia Jesenc.