22°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Braathen zanesljivi zmagovalec Adelbodna, Hadalin 14.

Norveški alpski smučar Lucas Braathen je zmagovalec slaloma za svetovni pokal v švicarskem Adelbodnu. Braathen, vodilni že po polovici tekme, je zmagal z 0,71 sekunde prednosti pred rojakom Atlejem Liejem McGrathom, tretji je bil Nemec Linus Strasser (+0,92). Najboljši Slovenec Štefan Hadalin (+2,10) je v finalu z 20. napredoval na 14. mesto.

Za Hadalina je to druga uvrstitev med dobitnike točk to sezono, a prva v slalomu.

Braathen je v ospredju dosegel tretjo zmago v svetovnem pokalu v sezoni, drugo v slalomu. Na poti do slavja je imel nekoliko lažje delo, saj se dva od favoritov nista prebila med trideseterico.

Brez finala je ostal vodilni slalomist sezone in zmagovalec nočnega slaloma v Garmisch-Partenkirchnu Henrik Kristoffersen. Norvežan, tudi drugi na sobotnem veleslalomu v Adelbodnu, ki je današnji slalom začel s startno številko 1, je na progi naredil veliko napako in se s 4,12 sekunde zaostanka ni uvrstil v drugo vožnjo.

Brez finala je še tretjič to sezono ostal olimpijski prvak v slalomu Francoz Clement Noel, ki prve vožnje ni končal.

Tudi drugi Slovenec na današnjem slalomu Tijan Marovt je odstopil.