22°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Dvojno norveško vodstvo v Val d'Iseru, Slovenca ostala pred vrati finala

V prvi vožnji uvodnega slaloma sezone za svetovni pokal alpskih smučarjev v Val d'Iseru v Franciji sta bila najhitrejša Norvežana.

Henrik Kristoffersen vodi, njegov rojak Lucas Braathen na drugem mestu zaostaja pičlih sedem stotink sekunde. Slovenska smučarja Štefan Hadalin in Tijan Marovt se nista prebila v finale, ki se bo začel ob 12.30.

Norvežana sta bila daleč pred vsemi. Zaostanek Avstrijca Manuela Fellerja na tretjem mestu znaša že 56 stotink sekunde.

Slovenca sta se na progo podala s slabšim startnim izhodiščem. Prvi slovenski nastop je bil pri številki 33, ki jo je nosil Hadalin. Tako kot v soboto tudi danes ob prihodu v cilj ni prehitel nikogar.

Čeprav je dosegel 26. čas, pa je bila njegova začasna uvrstitev posledica šestih odstopov tekmovalcev pred njim. Njegov zaostanek 3,37 sekunde je bil prevelik za še en nastop.

Tudi Marovt, startal je kot 66., še ni ujel svojega prvega finala na tekmah najvišje kakovostne ravni. Je pa dobil interni dvoboj s Hadalinom, moštvenega kolega je prehitel za sedem stotink. Slovenca sta zasedla 45. oziroma 46. mesto med petdeseterico, ki je prvo progo prevozila pravilno od starta do cilja.

Vrhničanu Hadalinu se konec tedna v Franciji ni izšel po načrtih. Tudi na veleslalomu v soboto se ni uvrstil v finale. Sezono je sicer odprl z zelo spodbudnim devetim mestom na veleslalomu v Söldnu.