10°C
12°C / 16°C
6°C / 12°C

Gašper Brecl in Ema Volavšek kombinatorska državna prvaka

Gašper Brecl (Mislinja) in Ema Volavšek (Ilirija) sta na državnem prvenstvu v nordijski kombinaciji v Mislinji pričakovano osvojila naslova prvakov. Skupno je na prvenstvu v članski kategoriji nastopilo 11 kombinatorcev ter pet kombinatork.

Brecl je bil v najboljšem položaju že po skakalnem delu preizkušnje, ko je imel s 87 metri štiri sekunde prednosti pred triglavanom Joštom Juvanom, ki je prav tako skočil 87 metrov, osem sekund je na tretjem mestu s 86,5 m zaostajal Matija Zelnik, prav tako član kranjskega Triglava.

Na 10-kilometrski progi pa je Brecl dosegel najboljši čas tekmece za naslov državnega prvaka ugnal za 44 sekund. Srebro je osvojil šesti po skoku, Erazem Stanonik, (Norica Žiri), bron pa je ubranil Zelnik, so sporočili iz Smučarske zveze Slovenije.

V konkurenci članic je bila pričakovano najboljša Ema Volavšek. Po skoku je z 79 metri sicer zaostajala za Silvo Verbič (Triglav Kranj), ki je skočila 80 metrov, tretja je bila njena klubska kolegica, 15-letna Teja Pavec. Na 5-kilometrskem teku pa je Volavškova za dve minuti in sekundo ugnala Verbičevo, brona se je veselila Pavčeva.