Oblačno Humidity: 58%

Hagen ugnala nepremagljivo Westvold Hansen, Verbič 21.

Norvežanka Ida Marie Hagen je zmagovalka druge posamične tekme za svetovni pokal nordijskih kombinatork v avstrijskem Ramsauu. Za svojo prvo zmago nasploh v svetovnem pokalu je 23-letnica ugnala tudi skorajda nepremagljivo rojakinjo Gydo Westvold Hansen. Edina Slovenka Silva Verbič je zasedla 21. mesto.

Tekmovanje je potekalo po kompaktnem programu, ki predvsem boljšim tekačicam zaradi vnaprej določenih zaostankov po skakalnem delu omogoča več možnosti za vrhunski rezultat.

Skok je prepričljivo najbolje opravila Westvold Hansen, startala pa je vsega šest sekund pred drugouvrščeno Svenjo Würth iz Nemčije, čeprav je ta v skoku zaostala za 11 točk. Tretja je bila Hagen, ki je začela 12 sekund za svojo rojakinjo.

Hagen v teku velja za najhitrejšo v karavani, hitro pa je ujela svojo sicer uspešnejšo rojakinjo ter jo v zadnjih 2,5 kilometra zanesljivo ugnala. Na koncu je ciljno črto po 5 km prečkala 3,4 sekunde pred Westvold Hansen. Tretje mesto je zasedla Avstrijka Lisa Hirner z 49 sekundami zaostanka.

Edina Slovenka v Ramsauu Silva Verbič je zaostala 2:32,4 minute in zasedla 21. mesto. Po skoku je bila 24.

Ob 15.30 bodo nastopili še moški. Prvi bo tekaški del začel Avstrijec Thomas Rettenegger. Slovenca Gašper Brecl in Vid Vrhovnik bosta startala kot 31. oziroma 35. z zaostankoma 1:20 ter 1:25 minute.