Oblačno Humidity: 58%

Hörl vodi po polovici Engelberga, Slovenci brez deseterice

Avstrijski smučarski skakalec Jan Hörl (164,7 točke) vodi po prvi seriji svetovnega pokala v Engelbergu. Potem ko so bili Slovenci na vrhu v kvalifikacijah, so v prvi seriji ostali brez deseterice, Timi Zajc (135,4) pa z 31. mestom celo brez finala. Najboljši Slovenec je bil tako na 11. mestu Lovro Kos (151,8), Peter Prevc (151,6) je 12.

V finale se je s 15. mestom uvrstil tudi zmagovalec kvalifikacij za današnjo tekmo, Anže Lanišek (148,2 točke), Domen Prevc (137,8) pa je po polovici tekme 27.

Zajc, drugi v kvalifikacijah pred današnjo tekmo, je ostal zunaj trideseterice.

Za Hörlom sta pri vrhu končala še dva nemška skakalca; drugi je Karl Geiger (159,5) pred Piusom Paschkejem (158,7).

Današnja tekma je zadnja pred krajšim božičnim premorom, ki mu sledi prvi vrhunec sezone, novoletna turneja štirih skakalnic.