Oblačno Humidity: 81%
16°C

Kalvaa dobila tekmo s skupinskim startom

Norvežanka Anne Kjersti Kalvaa je zmagovalka zadnje tekme svetovnega pokala v smučarskem teku v finskem Lahtiju.

V ciljnem sprintu tekme s skupinskim startom na 20 km v klasičnem koraku je 30-letnica ugnala Švedinjo Jonno Sundling in Nemko Katharino Hennig.

Za Kalvaa je bila to prva zmaga v sezoni, pred tem je trikrat stala na stopničkah za zmagovalke.

Edina Slovenka na startu Anja Mandeljc je bila 41. z zaostankom 3:43,7 za zmagovalko. Ta je bila v cilju 0,9 sekunde pred Sundling, še dve desetinki sekunde več je zaostala Hennig.

Skupna zmagovalka svetovnega pokala je že po sobotnem sprintu postala Norvežanka Tiril Udnes Weng. Drugo mesto pa je danes ubranila Američanka Jessie Diggins pred Finko Kerttu Niskanen.

Najboljša Slovenka je bila v skupnem seštevku Eva Urevc, ki je zbrala 649 točk, zaradi bolezni pa že pred zadnjimi postajami svetovnega pokala končala sezono. Točke, ki so jih letos delili do 50. mesta, so od Slovenk prejele še Mandeljc, Neža Žerjav, Anita Klemenčič in Klara Mali.

Mali kristalni globus na razdalji si je danes zagotovila Kerttu Niskanen. V soboto je v seštevku sprinta slavila Švedinja Maja Dahlqvist.

Ob 12.45 bo na sporedu še zadnja moška preizkušnja s tremi Slovenci. Na 20 km s skupinskim startom se bodo merili Miha Ličef, Miha Šimenc in Vili Črv.