12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Kobayashi na vrhu po prvi seriji, Zajc tretji

Japonec Ryoyu Kobayashi (144,1) vodi po prvi seriji današnje posamične tekme za svetovni pokal smučarskih skakalcev v ameriškem Lake Placidu. Od Slovencev je na tretjem mestu najvišje Timi Zajc (136,7), ki je skočil 130 metrov. Le 0,4 točke ima pred Zajcem na drugem mestu prednosti Avstrijec Michael Hayböck.

Kobayashi, ki je s 136 metri pristal pri rekordu skakalnice, ima tako sedem točk naskoka pred Hayböckom.

Med prvo deseterico je v prvi seriji končal še Žiga Jelar (125,9) na devetem mestu. V finalno serijo sta se uvrstila še Domen Prevc (120,6) na 12. in Anže Lanišek (116,8) na 16. mestu.

Peter Prevc (104,7) je z 31. mestom za las zgrešil finale, Matija Vidič (80,1) pa je končal na 48. mestu