12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Košir po napaki izpadel v osmini finala, zmagi v Italijo in Švico

Italijan Maurizio Bormolini in Švicarka Julie Zogg sta zmagovalca deskarskega paralelnega slaloma za svetovni pokal v Bolgarskem Banskem. Edini Slovenec v izločilnih bojih Žan Košir je izpadel v osmini finala in na koncu osvojil 15. mesto. Rok Marguč je bil 19., Tim Mastnak pa 22.

Košir je v osmini finala nastopil proti tretjemu najhitrejšemu v kvalifikacijah Avstrijcu Arvidu Aunerju ter napravil napako in končal daleč za svojim tekmecem.

V kvalifikacijah je Košir zasedel 14. mesto. Marguč je izločilne boje zgrešil za 47 stotink sekunde, Tim Mastnak pa je bil še 51 stotink sekunde počasnejši.

Zmagal je Bormilini, ki je bil najboljši že v kvalifikacijah. V finalu je ugnal Aunerja, tretje mesto pa je pripadlo Nemcu Stefanu Baumeistru. Ta je v malem finalu prehitel domačina Radoslava Jankova.

V ženski konkurenci je tako kot v soboto zmagala Zogg. V finalu je ugnala Avstrijko Danielo Ulbing. V malem finalu je Švicarka Patrizia Kummer premagala Japonko Tsubaki Miki.

Edine Slovenke Glorie Kotnik ni v Banskem, potem ko si je v Scuolu v Švici poškodovala koleno. Kot je v soboto sporočila Smučarska zveza Slovenije, je bila Velenjčanka v Mariboru operirana, po vsej verjetnosti pa bo lahko nastopila na svetovnem prvenstvu v Gruziji med 19. februarjem in 5. marcem.

V petek in soboto bosta v kanadskem Blue Mountainu še zadnji preizkušnji svetovnega pokala pred SP v Gruziji. Obakrat bosta na sporedu paralelna veleslaloma.