Oblačno Humidity: 90%

Kraft na vrhu po polovici Lillehammerja, Jelar tretji

Avstrijski smučarski skakalec Stefan Kraft (130,1 točke) vodi po prvi seriji tekme smučarskih skakalcev za svetovni pokal in v Lillehammerju, ki se je zaradi premočnega vetra začela z zamudo.

Najboljši Slovenec po polovici je Žiga Jelar (117,4) na tretjem mestu, Timi Zajc (114,4) pa je šesti. Medtem pa se je Anžetu Lanišku (91,9) skok ponesrečil.

Lanišek, ki je bil po prvi postojanki v Oslu na drugem mestu v seštevku turneje surovi zrak, bo danes precej izgubil. V prvi seriji je moral prav on zaradi vetrovnih razmer zapustiti začetno mesto, ko je le dobil zeleno luč, se mu je nastop ponesrečil. Tako je po prvi seriji šele 27.

Poleg Jelarja in Zajca, ki sta po prvem skoku med najboljšimi, ter Laniška sta se v finale uvrstila še Domen Prevc (96,2) na 21. ter Rok Masle (92,4) na 25. mestu, medtem ko je Lovro Kos (40,6) po ponesrečenem skoku ostal brez finala.

Na vrhu ima Kraft precejšnjo prednost 8,8 točke pred Norvežanom Halvorjem Egnerjem Granerudom na drugem mestu ter zasledovalci in je na dobri poti v tesnem boju za skupno zmago na turneji.