12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Kristoffersen najhitrejši na prvi progi, nova slovenska ničla

Norvežan Henrik Kristoffersen je dosegel najboljši čas prve vožnje slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Schladmingu. Le 21 stotink zaostanka ima na drugem mestu Avstrijec Manuel Feller, Švicar Loic Meillard na tretjem mestu zaostaja 30 stotink. Slovenca Štefan Hadalin in Tijan Marovt se nista uvrstila v drugo vožnjo z začetkom ob 20.45.

Trenutno vodilni slalomist sezone, Norvežan Lucas Braathen, je četrti z zaostankom 57 stotink sekunde.

Če bo Kristoffersen zmagal, bi postal smučar z največ zmagami na slalomih v Schladmingu. Osemindvajsetletnik je trenutno izenačen z Benjaminom Raichom s štirimi zmagami.

Za lanskega zmagovalca tega spektakla pod žarometi na progi Planai, Nemca Linusa Strasserja, se je tekma končala na drugih vratih, ko je naredil napako in odstopil.

Drugo leto po vrsti na slalomih v Schladmingu ne bo slovenskega predstavnika v finalu.

Štefan Hadalin je tekmovanje končal na 39. mestu. Z zaostankom 4,62 sekunde je izpadel iz trideseterice finalistov. Od finalne vožnje ga je ločilo 62 stotink sekunde.

Drugi Slovenec Tijan Marovt s startno številko 65 ni imel možnosti za preboj v finale. Odstopil je že po prvem merjenju vmesnega časa.