Oblačno Humidity: 90%

Matija Vidic na stopničkah v Lahtiju

Sezona celinskega pokala v smučarskih skokih se je danes končala v Lahtiju, kjer je na zmagovalni oder skočil Slovenec Matija Vidic. Poleg njega so se izkazali tudi Žak Mogel, Tilen Bartol in Jernej Presečnik.

Prvo tekmo v Lahtiju je dobil Avstrijec Clemens Leitner pred Vidicem. Mogel je bil šesti, Bartol deveti, Presečnik pa 14. Rok Oblak je točki ujel na 29. mestu, brez je ostal Patrik Vitez na 43.

Tudi finalno tekmo sezone je dobil Leitner, Mogel je zasedel deseto mesto, Presečnik je bil mesto za njim, Vidic je končal na 14. mestu, Vitez je tokrat ujel točke z 22. mestom, Oblak je bil 25., Bartol pa je zasedel 28. mesto.

Skupno je bil po 26 tekmah sezone v celinskem pokalu najboljši Norvežan Benjamin Oestvold, najboljši Slovenec je bil na devetem mestu Mogel.