Oblačno Humidity: 58%

Noel vodi po prvem delu spektakla pod reflektorji, Slovencema nova ničla

Francoz Clement Noel je dosegel najboljši čas v prvi vožnji slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Madonni di Campiglio v Italiji. Noel lovi prve francoske stopničke v sezoni. Tudi na drugem moškem slalomu sezone je slovenska vrsta ostala brez uvrstitve v najboljšo trideseterico. Štefan Hadalin in Tijan Marovt sta bila prepočasna za finale.

Olimpijski prvak v disciplini je s startom na četrtem mestu odpeljal najboljšo vožnjo na progi, ki je bila ledena, a Noelu ni predstavljala večjih težav. Norvežan Timo Haugan in Švicar Loic Meillard si delita drugo mesto, za vodilnim Francozom zaostajata 37 stotink sekunde.

Če bo Noel zmagal, bi francoski ekipi priboril prvo zmago, in prve stopničke, v sezoni.

Druga vožnja bo na sporedu ob 20.45, brez slovenskega pridiha. Oba Slovenca sta nastopila s slabim startnim izhodiščem, a je proga dopuščala tudi tekmovalcem z visokimi startnimi številkami preboj v finale. Marovt je s številko 51 na startu zasedel 36. mesto, z zaostankom 2,25 sekunde. Za finalom je zaostal 31 stotink sekunde.

Hadalin je nastopil kot 49., njegov zaostanek 3,09 sekunde pa je zadoščal za 49. mesto.

Prav danes sicer mineva 30 let od legendarne zmage Katje Koren v superveleslalomu.

Svojo edino zmago v svetovnem pokalu je dosegla pri 18 letih v superveleslalomu v Flachauu 22. decembra 1993, pri čemer je zmagala s številko 66, zgolj dva dneva zatem, ko je Jure Košir kot drugi Slovenec zmagal na tekmi v slalomu za točke svetovnega pokala v Madonni di Campiglio. To je bila prva zmaga za Slovenijo kot samostojno državo v svetovnem pokalu v alpskem smučanju.

Na tem prizorišču je Bojan Križaj vpisal sedem uvrstitev na oder za zmagovalce, šest slalomskih in eno veleslalomsko, prvo slovensko zmago na tem slalomu pa je zdaj 66-letni Križaj dosegel 16. decembra 1984.