15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Norvežankam naslov svetovnih prvakinj v tekaški štafeti

Smučarske tekačice iz Norveške so svetovne prvakinje v štafeti 4 x 5 km. Na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Planici so za zlato ugnale tekačice iz Nemčije (+20,5), ki so osvojile srebro. Bron je pripadel tekmovalkam iz Švedske (+28,7).

Med 13 ekipami so nastopile tudi Slovenke z Evo Urevc, Anjo Mandeljc, Nežo Žerjav in Anito Klemenčič.

Slovenija je bila po nastopu Urevc celo peta, na koncu pa je zasedla 11. mesto (+4:59,0).

Norvežanke so bile najboljše že pred dvema letoma v Oberstdorfu, v dolini pod Poncami pa so ubranile naslov.

Danes ob 17.30 so na sporedu še kvalifikacije smučarskih skokov za moške na veliki napravi.