12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Odermatt ne bo tekmoval na današnjem veleslalomu

Švicar Marco Odermatt, ki vodi v skupnem seštevku svetovnega pokala alpskih smučarjev, ne bo tekmoval na današnji popoldansko-večerni veleslalomski preizkušnji v Schladmingu, so sporočili iz njegove ekipe.

Petindvajsetletni Švicar je na petkovem smuku v Kitzbühelu dobil udarec v levo koleno. "Prvi dan nazaj na snegu, kar velik korak naprej," je na družbenih omrežjih zapisal Odermatt po današnjem jutranjem treningu.

A za zdaj vrnitve na tekme še ne bo, Švicar upa, da bo lahko nastopil v soboto in nedeljo na superveleslalomih v Cortini d'Ampezzo.

"Moje koleno je bolje in moja samozavest se vrača. Ampak nocoj ne bom smučal. To odločitev sem sprejel z glavo, ne s srcem. Bilo bi preveliko tveganje za prihodnost," je dodal Odermatt.

Danes bo tekmovanje, prvo veleslalomsko v celoti pod reflektorji, s prvo vožnjo ob 17.45 in drugo ob 20.45. Na veleslalomskih tekmah svetovnega pokala v Aareju na Švedskem je bilo že nekaj veleslalomskih odločitev pod reflektorji, a so luči tam pravzaprav v celoti prižgali šele v drugi vožnji.

To bo šesti moški veleslalom za svetovni pokal v Schladmingu. Zadnji veleslalom pod goro Planai so izpeljali leta 2013 na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju. Pred desetimi leti je zmagal Američan Ted Ligety pred Avstrijcem Marcelom Hirscherjem, slovenski as Žan Kranjec je bil 22.

Kranjec je po desetih letih v povsem drugačnem položaju. Po petih izpeljanih veleslalomih od desetih v tej sezoni v posebnem seštevku discipline zaseda odlično tretje mesto z izkupičkom 290 točk. Boljša sta le Odermatt (460) in Norvežan Henrik Kristoffersen (345).

Kranjec je bil od oktobra na treh veleslalomih na stopničkah, drugi je bil na uvodnem veleslalomu v Söldnu, na tretje mesto pa se je zavihtel v Val d'Iseru in v Alta Badii.

Najboljši Slovenec na veleslalomih za svetovni pokal v Schladmingu je bil Jure Franko, ki je leta 1985 osvojil sedmo mesto.

Upoštevajoč še svetovni prvenstvi v Schladmingu je Tina Maze leta 2013 tam osvojila srebro, Boris Strel pa je bil na SP leta 1981 bronast na moškem veleslalomu.