15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Po polovici na vrhu Lundby in Loutitt, Klinec 11.

Norvežanka Maren Lundby (130,9 točke) in Kanadčanka Alexandria Loutitt (130,9) sta vodilni po prvi seriji tekme smučarskih skakalk na veliki napravi na svetovnem prvenstvu v Planici. Tretje mesto zaseda trikratna svetovna prvakinja na tem SP Nemka Katharina Althaus (126). Najboljša Slovenka je bila Ema Klinec (115,5) na enajstem mestu.

V prvi seriji so vladale precej spremenljive razmere. Nekatere skakalke so imele pomoč vetra v prsi, številne druge pa so imele močan veter v hrbet z nižjih zaletnih mest.

Branilka zlate kolajne z zadnjih dveh SP Lundby je dobro izkoristila razmere in skočila 139,5 m, a komaj pristala. Točkovno se je z njo izenačila Kanadčanka Loutitt s pet metrov krajšim skokom.

Klinec, danes najdaljša v poskusni seriji, je skočila 117 m in za morebitno kolajno zaostaja 10,5 točke. V finalu bosta od Slovenk nastopili še Nika Križnar (109,4) in Maja Vtič (101,6).

Križnar se po odličnih skokih na treningu na tekmi ni znašla z močnim vetrom v hrbet in bo v drugi seriji napadla s 15. mesta.

Vtič je v prvi seriji skočila 116,5 m in zasedla 22. mesto.

V finale se ni uvrstila Nika Prevc (72,2). S 103,5 m dolgim skokom je zasedla zadnje, 40. mesto.