Oblačno Humidity: 86%
14°C

Šimenc za las brez izločilnih bojev

Slovenski smučarski tekač Miha Šimenc je za las ostal brez nastopa v izločilnih bojih sprinta v prosti tehniki za svetovni pokal v Minneapolisu. V kvalifikacijah je zasedel 31. mesto oziroma za 38 stotink sekunde zaostal za najboljšo trideseterico. Anja Mandeljc je bila 47.

Šimenc je 1,5 km dolgo preizkušnjo končal s časom 2:59,95 in za slabe štiri desetinke zgrešil nastop v izločilnih bojih. Ti se bodo začeli ob 19.30. Kljub temu je osvojil novih 20 točk v seštevku svetovnega pokala.

Najhitrejši v kvalifikacijah je bil pričakovano Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo s časom 2:50,32. Drugi je bil Italijan Federico Pellegrino (+1,77), tretji pa Švicar Valerio Grond (+3,62).

V ženski konkurenci je bila prepričljivo najhitrejša Švedinja Jonna Sundling s časom 3:10,17. Natanko 4,19 sekunde je zaostala domačinka Jessie Diggins, sicer vodilna tekmovalka svetovnega pokala. Tretja je bila še ena Švedinja Linn Svahn (+4,82).

Mandeljc je bila v kvalifikacijah 47. z zaostankom 23,04 sekunde. Najboljših 30 tekmovalk je po 1,5 km dolgi progi ločilo 17,71 sekunde.