Oblačno Humidity: 78%
17°C

Švedinji in Norvežana najboljši na zadnjem ekipnem sprintu

Norvežana Erik Valnes in Johannes Hoesflot Klaebo sta zmagovalca zadnjega ekipnega sprinta v sezoni svetovnega pokala v smučarskem teku v finskem Lahtiju. Žensko preizkušnjo sta dobili Švedinji Jonna Sundling in Emma Ribom. Slovenskih predstavnikov v finalu ni bilo.

Pri moških sta bila pričakovano najboljša Norvežana, ki sta Italijana Francesca De Fabianija in Federica Pellegrina ugnala za 0,68 sekunde. Tretja je bila z zaostankom 2,67 sekunde druga norveška zasedba s Haraldom Oestbergom Amundsenom in Sindrejem Bjoernestadom Skarom.

Slovenska predstavnika Miha Šimenc in Vili Črv se nista uvrstila v finale. V kvalifikacijah sta bila 22. in za dobrih pet sekund zaostala za najboljšo petnajsterico.

V ženski konkurenci sta prepričljivo slavili Švedinji. Ciljno črto sta prečkali 4,57 sekunde pred prvo norveško ekipo z Julie Myhre in Anno Kjersti Kalva. Tretja je bila prva ekipa Nemčije z Lauro Gimmler, Coletto Rydzek. Zaostali sta 5,12 sekunde.

Edina slovenska predstavnica Anja Mandeljc je s Poljakinjo Izabelo Marcisz v ekipi Mednarodne smučarske zveze Fis 1 ostala brez finala. V kvalifikacijah sta bili zadnji, 16., in kot edini izpadli.

Za konec sezone svetovnega pokala bo v soboto na vrsti sprint v klasični tehniki, v nedeljo pa še preizkušnji na 20 km s skupinskim startom.