15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Urška Pribošič obstala v kvalifikacijah snežnega parka na SP

Slovenska deskarka prostega sloga Urška Pribošič je izpadla v kvalifikacijah snežnega parka na svetovnem prvenstvu v gruzijskem Bakurianiju.

Z oceno 29,75 je zasedla 25. mesto oziroma prehitela štiri tekmovalke. V kvalifikacijah je najvišjo oceno prejela branilka zadnjih dveh naslovov Novozelandka Zoi Sadowski Synnott s 87,08 točke.

V kvalifikacijah sta se olimpijski prvakinji iz Pekinga najbolj približali Britanka Mia Brookes s 85,36 in Avstrijka Anna Gasser z 78 točkami.

Dvaintridesetletna Pribošič je najvišjo oceno prejela v prvi od dveh voženj, kar pa še zdaleč ni bilo dovolj za uvrstitev v današnji finale najboljše dvanajsterice. Zanj je bilo treba doseči 58,28 točke.

V kvalifikacijah v snežnem parku je v petek obstal tudi Naj Mekinc, ki je imel 47. izid. V današnji finale se je uvrstilo 16 najboljših.

Pribošič in Mekinc bosta konec tedna nastopila še v skokih prostega sloga (big air), še prej pa bosta v sredo v kvalifikacijah v snežnem žlebu Slovenijo zastopala Tit Štante in Kaja Verdnik.