Oblačno Humidity: 92%

Za konec SP v Planici dvojna norveška zmaga v kraljevski disciplini

Kraljevska disciplina v smučarskem teku je zadnji dan 43. svetovnega prvenstva v nordijskem smučanju pripadla Norveški. Na 50 km v klasični tehniki je zmago slavil Paal Goldberg, ki je ciljno črto prečkal le sekundo pred rojakom Johannesom Hösflotom Klaebom, bron pa je osvojil Šved William Poromaa, ki je za zmagovalcem zaostal 1,2 sekunde.

Na dirki so nastopili tudi trije Slovenci.

Najboljši med njimi je bil Miha Ličef na 39. mestu z zaostankom 10 minut ter 11,3 sekunde, Jošt Mulej še teče, medtem ko Miha Šimenc zaradi preutrujenosti tekme ni končal.