13°C / 18°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Žan Kranjec v Alta Badii na novi misiji

Alpski smučarji se bodo na sloviti strmini Gran Risa v italijanskih Dolomitih pomerili na še tretjem veleslalomu v sezoni. Na prvih dveh v Söldnu in Val d'Iseru je zmagal Švicar Marco Odermatt, na obeh je bil na stopničkah tudi Žan Kranjec. Prvi slovenski veleslalomist bo lovil 11. stopničke v svetovnem pokalu, tretje v Alta Badii.

Slovenec se je na uvodnem veleslalomu v Söldnu zavihtel na drugo mesto, v Val d'Iseru pa je bil tretji. Na stopničke je skočil po spektakularni drugi vožnji. Po prvi vožnji je bil 11., z drugim najboljšim časom druge vožnje pa je pridobil kar devet mest.

"Prikazal sem dva različna obraza, dva sloga smučanja," je takoj po podvigu povedal Kranjec, ki se je z novimi stopničkami zavihtel na drugo mesto v seštevku discipline. Pred njim je zgolj trenutno najboljši veleslalomist in smučar zime Odermatt.

Kranjec se je v Alta Badii pred petimi leti prvič zavihtel na oder za zmagovalce v svetovnem pokalu, ko je bil tretji. V Alta Badii je bil nato še enkrat tretji, na veleslalomski tekmi, ki je bila leta 2019. Na zadnjih treh veleslalomih na progi Gran Risa je bil v letih 2020 in 2021 deveti, 13. in 12.

Smučarje v Alta Badii čaka dvojni tekmovalni spored z dvema veleslaloma. Po nedeljski tekmi bo sledila še ponedeljkova.

Slovenske barve bo zastopal tudi Štefan Hadalin, ki je po devetem mestu v Söldnu nato v Val d'Iseru vpisal dve ničli, veleslalomsko in slalomsko.