10°C / 20°C
10°C / 21°C
10°C / 21°C

Brest vodilna ekipa francoskega prvenstva

Nogometaši Stade Bresta so v 6. krogu francoskega prvenstva doma premagali Lyon. S tem so skočili na prvo mesto prvenstvene lestvice pred Nico. Drugo današnjo tekmo so na domači zelenici dobili nogometaši Nantesa, ki so s 5:3 ugnali Lorient.

Krog sta v petek odprla Nica in Monaco. Prva je slednjemu zadala prvi poraz v letošnji sezoni, potem ko je edini gol v 91. minuti dosegel Jeremie Boga. S tem je zasedba iz Nice skočila na vrh francoskega prvenstva s točko več od Monaca.

A že danes jo je tam prehitel Brest, ki je zdaj pri 13 točkah in ima točko več. Na tretjem mestu ima Monaco še točko manj. Zmago Brestu je danes v 87. minuti priigral Steve Mounie.

Nedeljski spored bo odprla tekma Metz - Racing Strasbourg, Le Havre Luke Elsnerja, ki je pri šestih točkah, bo gostil predzadnji Clermont, Lens bo igral proti Toulousu, Montpellier proti Rennesu, derbi kroga pa bosta uprizorila branilec naslova Paris Saint-Germain, ki je pri osmih točkah, in Marseille.

Krog bosta v torek zaprla Lille, ki je v sredo v konferenčni ligi premagal ljubljansko Olimpijo, in Reims.