10°C / 20°C
10°C / 21°C
10°C / 21°C

Manchester City kljub poškodbam ne popušča

Evropski in angleški prvaki, nogometaši Manchester Cityja, tudi po šestem krogu domačega prvenstva ostajajo s polnim izkupičkom. Tokrat so za šesto zmago z 2:0 ugnali Nottingham Forest, vprašanje zmagovalca pa bržkone rešili že po 14 minutah, ko so z goloma Phila Fodena in Erlinga Haalanda že vodili s tem rezultatom.

Na končni izid je zagotovo vplival tudi rdeč karton Rodrija na začetku drugega dela. Španec si ga je prislužil zato, ker je Morgana Gibbs-Whita prijel za vrat. City, ki ga mučijo poškodbe (med tednom je ostal še brez Bernarda Silve), je imel nekaj priložnosti za višjo zmago, a je bil njihov trener Pep Guardiola zadovoljen tudi s takim razpletom. Najlepšo priložnost za goste je zapravil Taiwo Awoniyi.

Prvo točko v ligi je zabeležil Luton, ki je na domačem igrišču z Wolverhamptonom remiziral z 1:1. Od 39. minute je igral z igralcem več na terenu, a v 50. minuti prejel gol, strelec je bil Pedro Neto. Do konca tekme pa mu je vendarle uspelo izenačiti, v 65. minuti je to z bele pike storil Carlton Morris.

Londonski obračun med Crystal Palaceom in Fulhamom se je končal brez golov.

Everton je slavil na gostovanju pri Brentfordu s 3:1 in s tem vpisal prvo zmago letos. Za vodstvo je v šesti minuti poskrbel Abdoulaye Doucoure, preden je v 28. izenačil Mathias Jensen. Zmago gostov sta v drugem delu v razmaku petih minut potrdila James Tarkowski in Dominic Calvert-Lewin.

Večerni dvoboj med Burnleyjem in letos v uvodu sezone skromnim Manchester Unitedom je dobil slednji. Toda rdeči vragi spet niso delovali prepričljivo, predvsem so bledo izgledali v napadu. Povedli so sicer v 26. minuti ko je po predložku iz kota zadel Jonny Evans, a je glavni sodnik po ogledu videoposnetka gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Dvoboj je nato ob koncu prvega dela z lepim strelom z voleja odločil kapetan Uniteda Bruno Fernandes.