Oblačno Humidity: 84%

Ekvadorec Pintando najhitrejši v hoji na 20 kilometrov

Ekvadorec Brian Daniel Pintado je na olimpijskih igrah v Parizu zmagal v hoji na 20 kilometrov, prvi končni odločitvi v atletskih disciplinah. Drugi je bil Brazilec Caio Bonfim, tretji pa svetovni prvak Španec Alvaro Martin.

Pintado je na tekmi, katere začetek so morali zaradi nevihte v Parizu za pol ure prestaviti na 8. uro, zmagal s časom 1:18:55. Bonfim je zaostal za 14 sekund, Martin pa za 16.

Italijan Massimo Stano, ki je branil zlato olimpijsko medaljo izpred treh let v Tokiu, je v cilj prišel kot četrti. Za zmagovalcem je zaostal za 17 sekund, do bronaste medalje pa mu je zmanjkala zgolj sekunda.

Devetindvajsetletni Pintado je na olimpijskih igrah v Tokiu zasedel 12 mesto, potem ko je bil pet let prej na igrah v Rio de Janeiru 37. To je druga zlata medalja za Ekvador v tej atletski disciplini, pred tem je Jefferson Perez prinesel zlato medaljo z iger leta 1996 v Atlanti.

Zgodaj zjutraj je v francoski prestolnici močno deževalo. Po sončnem vzhodu se je vreme nekoliko izboljšalo, je pa v zraku še vedno ostala visoka vlaga, medtem ko težav z vročino atleti niso imeli.