Oblačno Humidity: 83%

Italijan Thomas Ceccon slavil na 100 m hrbtno na OI

Italijan Thomas Ceccon je slavil v Parizu na 100 m hrbtno po tem, ko je v zadnjih metrih za las premagal svoje tekmece ter tako osvojil svojo prvo zlato olimpijsko medaljo. Srebro si je priboril Kitajec Xu Jiayu, bron pa je v napetem finišu osvojil Američan Ryan Murphy.

Ceccon je tekmo zaključil s časom 52,00. Le malo mu je zmanjkalo, da bi podrl svoj lasten svetovni rekord (51,60), ki ga je postavil junija 2022. 23-letni Italijan je na letošnjih igrah že osvojil bron s štafeto na 4 x 100 m prosto.

Prav tako mu ni uspelo sesuti olimpijskega rekorda (51,85), ki ga je v Riu de Janeiru pred osmimi leti postavil 29-letni Murphy, ki je danes nekaj časa celo vodil, a se je na koncu moral lanskoletni svetovni prvak zadovoljiti s tretjim mestom.

Osemindvajsetletni kitajski veteran Jiayu, ki je imel najboljši čas v polfinalu, si je s časom 52,32 priboril srebro, Murphy pa je progo odplaval le sedem stotink za njim.