Oblačno Humidity: 92%
12°C

Lia Apostolovski deveta na SP v skoku v višino

Lia Apostolovski, članica ljubljansega Massa, je zadnji dan 19. svetovnega prvenstva v atletiki v Budimpešti v finalu skoka v višino z 1,90 m osvojila deveto mesto. Evropska prvakinja Jaroslava Mahučik je z 2,01 metra osvojila edino zlato Ukrajine v Budimpešti in svoje prvo na SP.

Druga je bila branilka naslova Eleanor Patterson iz Avstralije, bronasta pa njena rojakinja Nicola Olyslagers, obe sta preskočili 1,99 m.

"Zelo sem zadovoljna, suvereno sem skakala na vseh višinah, čeprav so bile med njimi velike razlike. Ti preskoki me niso zmotili in sem se do zadnjega skoka borila tudi na 1,94 metra. Izboljšala sem lansko uvrstitev na SP, letos je bila še večja konkurenca, saj je bilo 15 finalistk, lani le 12," je povedala Lia Apostolovski.

V prvih poskusih preskočila 1,85 in 1,90 metra. Na 1,94 m je letvico prvič podrla, čeprav je bila blizu uspeha. Triindvajsetletnica je lani nastopila v finalu tako na SP (12.) kot na EP (7.), tokrat je svoj dosežek s prvenstva v Eugenu popravila za tri mesta.

"Malo je zmanjkalo na prvem skoku na 1,94 m, a sem ostala sproščena in osredotočena tudi za naslednja dva poskusa. To je lep obet za naslednjo sezono, ko bodo tri velika tekmovanja in sem bom, upam, na vse tudi uvrstila. Nekaj tekem pa imam še v tej sezoni," je povedala Apostolovski.

Je hčerka nekdanjega slovenskega rekorderja v skoku v višino Saše Apostolovskega, njen trener pa je še vedno lastnik slovenskega rekorda med atleti Rožle Prezelj.

V kvalifikacijah v Budimpešti je v petek preskočila 1,89 metra in se z delitvijo devetega mesta uvrstila v finale. Vse višine do 1,92 m, kjer je letvico trikrat podrla, je preskočila v prvih skokih.