Oblačno Humidity: 84%

Ajdovci in Bistričani začasno na vrh 2. SNL

Po torkovih tekmah 2. kroga 2. SNL so na vrhu razpredelnic po novem nogometaši iz Ajdovščine in Slovenske Bistrice, ki so dosegli tretjo zmago in imajo po 10. točk. Že danes jih lahko prehitijo Grosupeljčani, ki na Ravnah na Koroškem napadajo četrto zmago v četrtem nastopu.

Najbolj razburljivo je bilo v Slovenski Bistrici, kjer se je trener Goran Stanković po zmagi zgrudil ob robu igrišča. Reševalci so ga oživljali in odpeljali v bolnišnico. Njegovo stanje je zdaj stabilno, poroča portal Siol. Odločilni gol je zabil Jaša Martinčič v 36. minuti.

Še naprej melje tudi ajdovsko Primorje, strelec odločilnega gola na tekmi s Tolminom pa je bil v 27. minuti Nik Jermol. Zmago je dosegel tudi Jadran iz Dekanov, ki je z 1:0 slavil na gostovanju v Novem mestu. Tekma med Taborom in Sežano in Beltinčani pa je bila ob polčasu zaradi dežja prekinjena. Gostje so vodili s 3:0.

- torek, 29. avgust:
KETY EMMI&IMPOL BISTRICA - NAFTA 1903    1:0 (1:0)
* Športni park Slovenska Bistric, gledalcev 700, sodniki: Begič, Vojska, Kužnik.
* Strelec: 1:0 Martinčič (36.).
* Kety Emmi&Impol Bistrica: Zupić, Rozman, Zajšek, Vidmar, Križnik, Gobec, Bračko, Martinčič (od 68. Pršo), Borovnik (od od 78. Kapun), Krupić (od 68. Frešer), Kuliš (od 68. Nwoga).
* Nafta 1903: Andrašec, Vuica (od 82. Cener), Dinnyes, Erniša (od 46. Sebestyen), Bončina, Oštrek, Novinič (od 82. Verhas), Paljk, Polić (od 46. Igrec), Rebvernik, Urh.
* Rumeni kartoni: Krupić, Bračko, Pršo; Polić, Vidmar, Paljk, Rozman.

PRIMORJE EMUNDIA - TKK TOLMIN 1:0 (1:0)
* Ajdovščina, gledalcev 300, sodniki: Antič, Kalan in Jerman.
* Strelec: 1:0 Jermol (27.).
* Primorje: Macan, Dobnikar, Fogec, Lusa, Dedić, Suljanović (od 74. Ignjatović), Jerin (od 61. Vuković), Zavnik, Petek, Bešir (od 61. Čandić), Jermol, Mavrič, Grujić , Stanojević, Breščak, Zavadlav.
* TKK Tolmin: Drašček, Maes, Šturm, Marsenić, Kujović, Močnik, m. Perše (od 46. Kerrebijn), Sadiković (od 72. d. Perše), SkrbIN, Rutar (od 72. Kumer), Kutin (od 80. Vidmar Gabrijel), Konec, Abdulaziz, Prodanović, Frelih.
* Rumeni kartoni: Petek Gašper, Dedić Haris; Skrbin Vinko, Perše Matic, Sadiković Haris, Marsenić Rastko.