Oblačno Humidity: 79%

Derbi v Ljutomeru Dobovcu

Ekipa futsala iz Dobovca je v Ljutomeru v 20. krogu 1. SFL upravičila vlogo favoritinje in slavila zmago. Dobovec, ki ima na čelu lestvice 51 točk, je že v četrtek s 6:2 (4:1) premagal domači Meteorplast Šic bar. Ta je tretji v prvenstvu z 39 točkami, drugi s 50 točkami je Siliko Vrhnika, ki je Sevnico v petek zvečer ugnal s 6:4.

Zmagala sta tudi kobariški Oplast in Bronx Škofije.

Prihodnji petek prinaša zadnji krog rednega dela in odločitev, kdo bo izpadel in kdo igral kvalifikacije za 1. SFL. Na 7. in 8. poziciji ostajata Sevnica (10 točk) in Mlinše (9). Že sedaj je jasno, da je novi prvoligaš Extrem iiz Ribnice, ki si je to zagotovil z naslovom prvaka 2. SFL.

Dobovec je v Ljutomeru upravičil vlogo favorita in slavil zmago. Gostje so odlično začeli in po devetih minutah povedli s 3:0. Prvi gol je dosegel Patrik Pasariček v 2. minuti, v 9. sta bila uspešna še Vedran Matošević in Žiga Čeh. Alen Ruis je v 14. minuti znižal na 1:3, Patrik Pasariček, prvi strelec Dobovca v tej sezoni, pa je v 15. minuti postavil rezultat 1. polčasa. V nadaljevanju se razmerje moči ni menjalo, gledalci pa videli še tri gole.

Oplast je že v prvem polčasu opravil z Mlinšani. Ekipa, ki jo vodi trener Matej Kavčič, je odigrala navdihnjeno in učinkovito, z golom pa se je v ekipo vrnil reprezentant Nejc Kovačič. Oplast ostaja v igri, na četrtem mestu DP točkovno je poravnan z ekipo Bronx Škofije.

Prav škofjoti so na Obali gostili Dobrepolje in ob polčasu izgubljali z 0:1. V nadaljevanju so s karakterno igro obrnili potek tekme in s tremi goli Žige Kneževič Mraka režirali preobrat za končnih 3:1.

Podobno kot Oplast je tudi Siliko precej poletno začel tekmo in hitro prišel do vodstva s 4:0. A se Sevničani niso predali. Do zvoka sirene, ki je oznanila konec 1. polčasa, so znižali na 2:4, v 27. minuti pa Uroš Martič zabil za 5:4, prej Sebastijan Drobne zadel za 4:3. Na koncu je zmago potrdil Jure Suban. Gostje so skušali storiti vse, tudi z igralcem vratarjem v polju, da bi prišli do preobrata.

Siliko je s to zmago ostal v igri za prvo mesto po rednem delu. O tem bosta Dobovec in Siliko odločala v petek, 24. marca.