Oblačno Humidity: 79%

Dobovec, Dobrepolje in Siliko že na finalnem turnirju

Dobovec, Dobrepolje in Siliko so se sinoči uvrstili na finalni turnir pokala Terme Olimia v futsalu. Četrtega udeleženca bomo dobili danes, ko se bosta v Ajdovščini pomerila domači Kix in Bronx Škofije. Finalni turnir bo med 17. in 18. februarjem v Podčetrtku.

Dobovec je na povratni tekmi prišel do zmage s 4:0, odpor Mlinš pa so gostje strli v 2. polčasu. Prvi gol je v 26. minuti zabil Vedran Matošević, zagotovo eden najboljših tujih igralcev, ki so kadarkoli igrali v 1. SFL. Povišala sta Patrik Pasariček in Kolumbijec Felipe Echavarria Echeverri El Churro. Zadnji gol so si domačini zabili kar sami.

V Kobaridu je veliko slavje slavila ekipa iz Dobrepolja, ki se je sploh prvič v klubski zgodovini uvrstila na finalni turnir pokala. Ekipa trenerja Danija Kaljeviča je zmagala že na prvi tekmi, v drugo pa so le potrdili, da jim je mesto med štirimi v pokalu. S tremi goli se je vnovič izkazal Anej Kmetič, odkritje letošnje sezone na prvoligaški futsal sceni. Domačini so še uspeli poravnati na 1:1, zabil je Anže Širok, potem pa so zadevali le še gostje do 5:1. Oplast se je poslovil, bogato in uspešno kariero pa je sklenil tudi Širok, dolgoletni reprezentant Slovenije.

Na tretji današnji tekmi se je zmage veselil Meteorplast Šic bar, a je bila zmaga 4:3 premalo izdatna, da bi Ljutomerčani napredovali. Varovanci trenerja Roberta Grdovića so ves čas vodili, gole so dosegli Denis Kneževič že v 2. minuti, nato pa Rok Šnofl, Alen Ruis in Aljaž Goznik. Za goste sta zadela Marko Mohorič dvakrat in Jure Suban. Domačini so sploh prvič premagali Vrhničane.

V ponedeljek, 6. februarja, bo na sedežu Nogometne zveze Slovenije na Brdu pri Kranju žrebanje polfinalnih parov pokala.

* Pokal Terme Olimia, četrtfinale, 2. tekma, 3. 2.:
- Mlinše - Dobovec 0:4 (0:0)
0:1 Matošević (26.), 0:2 Pasariček (28.), 0:3 Echavarria (33.), 0:4 Močnik Guna (35./AG)

Oplast Kobarid - Dobrepolje 1:5 (1:4)
0:1 Kmetič (4.), 1:1 Širok (8./6m), 1:2 Kmetič (8.), 1:3 Škulj (10.), 1:4 Kmetič (14.), 1:5 Babnik (26.),

Meteorplast Šic bar - Siliko Vrhnika 4:3 (2:1)
1:0 Kneževič (2.), 1:1 Mohorič (17.), 2:1 Šnofl (19.), 2:2 Mohorič (26.), 3:2 Alen Ruis (31.), 4:2 A. Goznik (39.), 4:3 Suban (39.)