Oblačno Humidity: 80%
14°C

V 1. SFL zmage za Dobovec, Vrhniko, Ljutomer in Kobarid

S tekmami 15. kroga se je nadaljevala sezona 1. slovenske futsalske lige.

Dobovec je doma z 12:1 odpravil Sevnico, Vrhnika je bila doma z 8:0 boljša od Izlačanov, Ljutomerčani so s 7:4 premagali Dobrepolje, Kobarid pa je doma s 3:1 premagal Škofije.

Vodilni Dobovec se je na domačem parketu oddolžil Sevnici za prejšnji krog in presenetljiv poraz. To pot je ekipa trenerja Kujtima Morine napolnila mrežo gostov. Rok Mordej je dosegel tri gole, Patrik Pasariček je prispeval dva za 12. ligaško zmago Dobovca v sezoni. Dobovec je vodilna ekipa, ki je zbrala 38 točk.

Tri manj ima zasedba z Vrhnike, Siliko, ki je na drugem mestu. Vrhničani so bili doma z 8:0 boljši od ŠD Mlinše iz Izlak. V prvem polčasu so ljubitelji futsala videli le en gol, v 19. minuti je bil uspešen Alan Muratagić. V nadaljevanju so domačini zabili še sedem zadetkov, tudi zavoljo igre Mlinšanov z igralcem - vratarjem v polju. Po dva gola sta k zmagi dodala Jure Suban in Tod Ciuha.

Do 10. zmage v sezoni je prišel tudi Meteorplast Šic bar iz Ljutomera, ki je doma s 7:4 premagal Dobrepolje. Gostitelji so hitro povedli, sprva 3:0 do 12. minute, potem 4:1 v 25. minuti. Ob takem zaostanku pa so zopet začeli igrati gostje.

Dobrepolje je tako znižal, zmago pa je v 40. minuti potrdil Aljaž Goznik, ki je na tekmi dosegel štiri gole. Za zmago je dva gola prispeval povratnik Alen Ruis, enega pa Aljaž Ruis. V dresu gostov je bil dvakrat uspešen Anej Kmetič, ki je na 5. zaporedni tekmi dosegel vsaj en gol. To sezono je dosegel 11 zadetkov.

Oplast je doma v Kobaridu obranil dobro izhodišče pred končnico. Domačini so povedli v 27. minuti, ko je bil uspešen David Lah, na 2:0 je povišal Rok Bešter, tekla je 35. minuta. Žiga Kneževič Mrak je v 37. minuti znižal na 1:2, zadnji gol na tekmi pa so gostje zabili sami. To je bilo dovolj za zmago Oplasta s 3:1.

* Izidi, 1. SFL, 15. krog:
- petek, 13. januar:
Dobovec - Sevnica 12:1 (6:1)
1:0 Matošević(2.), 2:0 Mordej (3.), 3:0 Pasariček (7.), 4:0 Duščak (8.), 4:1 Homšek (14), 5:1 Mordej (15.), 6:1 Pasariček (19.), 7:1 Mordej (25.), 8:1 Čeh (26.), 9:1 Cesarec (28.), 10:1 Čujec (29.), 11:1 Debeljak (38), 12:1 Gorinšek (40.);

Oplast Kobarid - Bronx Škofije 3:1 (0:0)
1:0 Lah (27.), 2:0 Bešter (35.), 2:1 Kneževič Mrak (37.), 3:1 Marolt (39./ag.);

Siliko Vrhnika - Mlinše 8:0 (1:0)
1:0 Muratagić (19.), 2:0 Suban (25.), 3:0 Janež (32.), 4:0 Ciuha (35.), 5:0 Suban (35.), 6:0 Frank (36.), 7:0 Đurič (38.), 8:0 Ciuha (39.);

Meteorplast Šic bar - Dobrepolje 7:4 (3:1)
1:0 Ruis Alen (5.), 2:0 Goznik (7.), 3:0 Ruis Alen (12.), 3:1 Gale (15.), 4:1 Goznik (25.), 4:2 Pustotnik (27.), 5:2 Ruis (27.), 5:3 Kmetič (27.), 6:3 Goznik (36.), 6:4 Kmetič (36.), 7:4 Goznik (40.).